22. Dünya Zeka Oyunları Şampiyonası ve 8. Dünya Sudoku Şampiyonası’nda Türk Beyin Takımı

Giriş

F1’de podyuma çıkan adamlar önce İngilizce dilinde yarışın nasıl geçtiğini birkaç kelam ederek anlatırlar, sonra da evet şimdi de X abimiz kendi dilinde açıklamaya yapacak diye söz verilir ve X abi kendi dilinde açıklama yapardı, ben küçükken, hâlâ aynı uygulama devam ediyor mudur bilmiyorum. Bu yazı büyük ihtimalle uzun olacağından, birçok kelime oyunu, ironi barındıracağından, kelimler eğilip büküleceğinden; cümleler istekleri dışında farklı anlamlara gelmeleri için zorlanacaklarından, yazı  kendi dilimde, Türkçe’de olacak.

Zeka oyunlarında birazcık eski olanlar, önceki senelerde şampiyonalar sonrası forumlara ya da oraya buraya yazdığım izlenim yazılarını hatırlarlar. Bu yazı da bunun benzeri olacak. Şampiyonadan bahsedecek, dünyadaki zeka oyunlarıyla ilgili temel büyüklüklerden bahsedecek. Özellikle Türk Beyin Takımı olarak inşa etmeye başladığımız Türk Beyin Takımı Temsilcilik Sistemi’nin bir parçası olanlara da, Dünya Zeka Oyunları Şampiyonası ile ilgili bir resim ortaya çıkartabilecektir.

Yarışmalarda yer alan zeka oyunları türlerinden isim olarak bahsetmeyeceğim, ki onlarca tür vardı. Ama genel yapıyla ilgili fikirlerimi elimden geldiğince zikretmeye çalışacağım. İlerde Türk Beyin Takımı’nda yer alacak, yarışmacı olarak şampiyonalarda yarışacaklar için de kıymetli bilgiler ihtiva edebilir yazı; etmeyebilir de.

Bu ve bunu izleyen yazılar, 12-19 Ekim tarihleri arasında Çin’in Pekin şehrinde düzenlenen 22. Dünya Zeka Oyunları Şampiyonası ve 8. Dünya Sudoku Şampiyonası’nda Türk Beyin Takımı’nın yaptıklarıyla, Türk Beyin Takımı’nda yer alan insanların, insanlardan birinin düşündükleriyle, gördükleriyle ilgili olacak. Yazıda seviyeli bir üslup aramak beyhude bir çabadır 🙂

Bölüm1_resmi[Soldan sağa: Salih Alan, Hatice Esra Aydemir, Mehmet Murat Sevim, Serkan Yürekli]

Açıklama: Elde tutulan, WPC’nin son bölülümünde takımlardan çözülmesi beklenen yılan sorusudur.

Bölüm 1 Sonu

Reklamlar
Bu yazı Nonpuzzle içinde yayınlandı ve , , , olarak etiketlendi. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s