ZekaOyunlari.Com Açıldı!

 logo

Seneler evvel, Akıl Oyunları Dergisi’nin ilk sitesi açıldığında, işler bir miktar daha eğlenceliydi. Dergi her ay yayınlanıyordu, ödüllü soru bölümü vardı ve sitedeki Forum, akıl oyunlarını sevenleri bir araya getiriyordu. Hatta Akıl Oyunları Dergisi, yıllık Akıl Oyunları Yarışması bile düzenliyordu.

Lakin sonraki yıllarda hem büyük bir kitleye ulaşamadı yapılanlar, hem de bu işe gönül veren insanlar bir miktar yoruldu. Akabinde ise dergi, site, insanlar, sorular, oyunlar, bakışlar; birçok şey değişti. Tabii ki tek değişmeyen şey yine, ne olursa olsun bu işin ehemmiyetine inanmış insanların var olmasıydı.

Son 4 aydır zeka oyunları sitesi için uğraştık. O kadar işin arasında böyle bir siteye hayat vermek kolay olmadı. Zeka Oyunları ürünlerinin geliştirilmesi, üretilmesi, tedarik edilmesi, ithal edilmesi; eldeki ürünlerin profesyonelce fotoğraflanması; kategorilerin belirlenmesi; ürünlerin o kategorilere göre ayrılması; sitenin yapısal işleri… Aslında mart başı gibi sizlerle buluşturmayı öngörmüştük; lakin evdeki hesap çarşıdakine uymadı. Eskilerin tabiriyle geç olsun güç olmasın mantığında mayıs ayında ancak görücüye çıkartabildik.

Bazı şeyler hemen değişir, bazı şeylerin değişmesi ise sancılı ve uzun solukludur. Ancak ister hemen değişsin, isterse değişmesi uzun yıllar sürsün, her değişimin arkasında aynı şey vardır: fikir. Fikirler kâğıt üzerinde, kafada, tahtada anlaşılır bir şekilde dururlar; idrak edilmeleri o kadar da zor değildir. Zor olan kısmı bir fikrin sahaya inmesi, insanlara temas etmesi, onlarla bağ kurmasıdır. Hep böyle dırlı, dirli cümleler kurmak bir miktar nahoş, normalde hikâyevari bir şeyler yazsam akış daha kolay olacağından bu sondan eklere gerek kalmayacak; ama burada bir miktar daha kesin yargılara ihtiyaç olduğundan bu tür eklere ihtiyaç duyuyorum. Her neyse…

Görünen o ki doğru yoldayız, ya da bizim tabirimizle söylersek mantıklı yoldayız. Zeka Oyunları, Akıl Oyunları adındaki sırça köşkümüzden çıkmaya yıllar evvel karar vermiş ve bununla ilgili işler de yapmıştık, yapıyorduk. Fakat bu genellikle kurumlar düzeyindeydi, şimdilerdeyse insan düzeyinde, ya da biz o düzeye daha da yaklaştık. Türk Beyin Takımı olarak daha da insancıl olacağımız, daha da eğlenceli olacağımız ortada.

Sizinle daha da yakınlaşma işini Zeka Oyunları.Com halledecek. Türk Beyin Takımı sizlerle o kadar yakınlaşacak ki, ailenizden biri olacak. Zaten uzun yıllardır yapılmaya çalışılan şeydi bu.

Blog vasıtasıyla sizlere zeka oyunlarıyla ilgili izlenim yazıları yazacağım, zekaoyunlari.com’da yer alan ürünlerle ilgili yönlendirmelerde bulunacağım; amacım elimden geldiğince sizi zeka oyunları ürünlerine yaklaştırmak olacak.

Daha eğlenceli, daha renkli, birçok dahalı ZekaOyunlari.Com için,

www.zekaoyunlari.com

Reklamlar
Bu yazı Zeka Oyunlari Com içinde yayınlandı ve , , olarak etiketlendi. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s