Kakuro 2 Kitabı Çıktı!

Kakuro 2

Geçtiğimiz günlerde Kakuro 2 kitabımız yayın hayatına başladı. Bildiğiniz gibi Kakuro, Zeka Oyunları Ders Müfredatı’nda Akıl ve İşlem Oyunları Ünitesi içerisinde yer alan oyunlardan biri.

Kakuro bir Japon oyunu, Nikoli tarafından bulunmuş ve yıllardır zeka oyunları dünyasında, bir çözer olarak yer almak isteyen herkesin bildiği, basit toplama işlemine dayalı eğlenceli bir oyun.

Kakuro 1 kitabına nazaran bu kitap daha kolay. Bunun sebebi zeka oyunlarının bir ders olması. Normalde Kakuro sorularında diyagram içinde ipucu verilmez; ama kitaptaki soruların zorluk seviyelerinin çeşitlendirilmesi ve yeni başlayanlara uygun hâle getirilmesi adına diyagram içinde rakamlar yer aldı ilk 40 soruda. Böylece çözer, henüz yenice tanıştığı bu türe rahatlıkla uyum sağlayabilecek.

Kakuro’yu çözebilmeniz için, sadece toplama işlemini bilmeniz yeterli.

İlk 3 sayfada, Kakuro ile ilgili çözüm yöntemleri detaylıca anlatıldı. Doğru ve yanlış rakam yerleşimleri görsel olarak verildi. Örnek soru adım adım çözüldü. Burada oyunun daha iyi bir şekilde anlaşılabilmesi için şunu önermeliyim: Örnek soruda, orada anlatılan adımları harfiyen boş diyagram üzerinde uygularsanız eğer, oyunun kavranması ve neden o rakamların o şekilde yerleştiğinin açığa çıkması daha kolay olacaktır.

Aşağıdaki linkte, kitaptan sizin için seçtiğimiz oyunlardan bazılarını görebilirsiniz.

Kakuro 2 Örnek Sayfalar

Kitabı satın almak için: Kakuro 2

Kitapla ilgili,

Eser Alt Başlığı : 11+ Yaş Grubu, Orijinal dil: Türkçe,  Editörler: Serkan Yürekli, Hatice Esra Aydemir, Kapak Tasarım: Ümit BerkupGrafik Tasarım: Erhan Seyis, Cilt Bilgisi: Mat kuşe, Kağıt Bilgisi: 3.Hamur 70 gr, Sayfa Sayısı: 128, Kitap Boyutları:11,5*16 cm, ISBN No: 978-9944-917-40-7

Bu yazı Akıl Oyunları Dergisi, Puzzle Books, Zeka Oyunlari Com içinde yayınlandı ve , , , , , , olarak etiketlendi. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s