Kakuro 2 Kitabı Çıktı!

Kakuro 2

Geçtiğimiz günlerde Kakuro 2 kitabımız yayın hayatına başladı. Bildiğiniz gibi Kakuro, Zeka Oyunları Ders Müfredatı’nda Akıl ve İşlem Oyunları Ünitesi içerisinde yer alan oyunlardan biri.

Kakuro bir Japon oyunu, Nikoli tarafından bulunmuş ve yıllardır zeka oyunları dünyasında, bir çözer olarak yer almak isteyen herkesin bildiği, basit toplama işlemine dayalı eğlenceli bir oyun.

Kakuro 1 kitabına nazaran bu kitap daha kolay. Bunun sebebi zeka oyunlarının bir ders olması. Normalde Kakuro sorularında diyagram içinde ipucu verilmez; ama kitaptaki soruların zorluk seviyelerinin çeşitlendirilmesi ve yeni başlayanlara uygun hâle getirilmesi adına diyagram içinde rakamlar yer aldı ilk 40 soruda. Böylece çözer, henüz yenice tanıştığı bu türe rahatlıkla uyum sağlayabilecek.

Kakuro’yu çözebilmeniz için, sadece toplama işlemini bilmeniz yeterli.

İlk 3 sayfada, Kakuro ile ilgili çözüm yöntemleri detaylıca anlatıldı. Doğru ve yanlış rakam yerleşimleri görsel olarak verildi. Örnek soru adım adım çözüldü. Burada oyunun daha iyi bir şekilde anlaşılabilmesi için şunu önermeliyim: Örnek soruda, orada anlatılan adımları harfiyen boş diyagram üzerinde uygularsanız eğer, oyunun kavranması ve neden o rakamların o şekilde yerleştiğinin açığa çıkması daha kolay olacaktır.

Aşağıdaki linkte, kitaptan sizin için seçtiğimiz oyunlardan bazılarını görebilirsiniz.

Kakuro 2 Örnek Sayfalar

Kitabı satın almak için: Kakuro 2

Kitapla ilgili,

Eser Alt Başlığı : 11+ Yaş Grubu, Orijinal dil: Türkçe,  Editörler: Serkan Yürekli, Hatice Esra Aydemir, Kapak Tasarım: Ümit BerkupGrafik Tasarım: Erhan Seyis, Cilt Bilgisi: Mat kuşe, Kağıt Bilgisi: 3.Hamur 70 gr, Sayfa Sayısı: 128, Kitap Boyutları:11,5*16 cm, ISBN No: 978-9944-917-40-7

Advertisements
This entry was posted in Akıl Oyunları Dergisi, Puzzle Books, Zeka Oyunlari Com and tagged , , , , , , . Bookmark the permalink.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s