Meraklısına Akıl Oyunları Dergisi

Meraklisina akil oyunlari_Sample

Akıl Oyunları Dergisi’nin 86. Sayısı‘nda, SOMA sayısında, Meraklısına Akıl Oyunları Dergisi’nden bahsetmiştik. Meraklısına Akıl Oyunları Dergisi, yaklaşık 3 hafta sonra ilk sayıyısıyla birlikte takipçilerine merhaba diyecek.

Dergi yıl içinde, Temmuz ve Ağustos dışındaki tüm aylarda yayınlanacak. Hatırlarsanız Akıl Oyunları Dergisi ilk sayılarında ayda biz kez yayınlanır, takipçilerinin karşısına yılda 12 defa çıkardı. Uzun zamandır Türk Beyin Takımı olarak yapmadığımız bir uğraş: Sürekli, ardı ardına aylarda dergi çıkarmak. Hayli zorlu olacağı da aşikar.

Derginin her sayısında yerli ve yabancı tasarımcıların oyunlarına yer vereceğiz. Dergideki oyunların zorluk seviyesi, eski Akıl Oyunları Dergisi’ndekine benzer, hatta ondan da bir miktar yukarı olacak. Lakin bolca deneme yanılma ile zor hâle getirilen değil, ilginç, zorlu çözüm yöntemleriyle zor hâle getirilmiş oyunlar bunlar.

Dergi ilk 10 sayısında pdf olarak yayınlanacak ve takipçilerine pdf olarak gönderilecek. Eğer ilk sene sonunda toplamda 400 Abone hedefine ulaşılmışsa, dergi bir sonraki sene pdf olarak yayınlanmanın yanında basılı olarak da yayınlanacak ve takipçilerine bu seçenek de sunulacak.

Derginin Genel Yayın Yönetmenliği’ni uzun yıllardır zeka oyunları alanında onlarca ürün veren, zeka oyunları tasarımcılığının yanında Türk Beyin Takımı’nın eğitmenlerinden biri olan Hasan Yurtoğlu yapacak.

Akıl Oyunları Dergisi’nin 86. Sayı’dan itibaren ortaokul ve liselere yönelik bir dergi hâlini alması, Oyun Dergisi’nin yine aynı şekilde onlarca sayıdan sonra İlkokullara yönelik bir dergi hüviyetine bürünmesi, yıllardır dergi, kitap, yarışmalarla hizmet sunduğumuz birçok kişiyi bir miktar hüsrana uğratmıştı. Bu yüzden Meraklısına Akıl Oyunları Dergisi’nin o kitlenin zeka oyunları ihtiyaçlarına aylık fazlasıyla cevap vereceğine inanmaktayız.

Derginin örnek sayfalarını görmek ve oyunların lezizlik düzeylerini tatmak, kendinizi sınamanız adına sayfalar: Örnek Sayfalar

Derginin Patreon Sayfası: Bu sayfa anadili Türkçe olmayan takipçilerimiz için oluşturulmuş bir sayfa. Ama arzu ederseniz bu sayfadan da dergiye abone olabilirsiniz.

Derginin Türkçe konuşanlar için abone sayfası: ZekaOyunlari.Com sitesine dergi bir ürün olarak dâhil edildi. Herhangi bir basılı doküman olmadığı ve abone olacak kişiye sadece e-posta yoluyla gönderileceğinden, abonelik için herhangi bir form doldurmanıza gerek olmayan bir sistem. Ödeme esnasında, e postanızı da yazıyorsunuz ve dergiye abone oluyorsunuz.

Reklamlar
Bu yazı Meraklısına Akıl Oyunları Dergisi içinde yayınlandı ve , , , , olarak etiketlendi. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s