2. Varmısın Akıllım İstanbul Geneli İlkokul 3 ve 4. Sınıflar Arası Zeka Oyunları Turnuvası

Geçen sene başladı hikâye ve belki de önümüzdeki yıllarda Türkiye’nin en geniş katılımlı, ilkokullar arası zeka oyunları yarışması olacak. Kim bilir! Ben bilmem beyim bilir demeyin, nedense içimden sürekli bu tümce geçti, söylemedik olmasın diye yazayım dedim.

Adı güzel, ad bizden yani Türk Beyin Takımı’ndan çıkmadı. Sompo JAPAN Sigorta‘dan Aslı Hanım, Kendi Ajansı’ndan Melis Hanım ve Türk Beyin Takımı Kaptanı Ferhat Çalapkulu geçtiğimiz yıl bu proje için bir araya geldiğinde, bir isim telaffuz edildi: Varmısınakıllım. Gayet mücadeleye çağırıcı, gayet tatlı (hadi sen de akıllım derler ya, ya da akıllııımmm ne haber diye) bir isim.

Geçtiğimiz yılın yarışmasından kareler: 1. Varmısınakıllım Turnuvası Finali Fotoğrafları

Turnuva geçtiğimiz yıl yaklaşık 200 genç insanın katılımıyla iki aşamalı olarak gerçekleştirildi. Turnuvalarda bilfiil bulunduğumdan biliyorum, inanılmaz eğlenceliydi. Daha önce hiç bu kadar ufak insanlarla (yaş olarak minik) bir zeka oyunları yarışması düzenlememiştik Türk Beyin Takımı Olarak. Sınıflar dolusu genç adam ve hanım. Dört gözle yarışmanın başlamasını beklediler, ellerinde yönergeleri, adım adım bölümleri takip ettiler ve o günün sonunda turnuvanın ilk aşaması neticelendi. İkinci aşama ise finalistlerin açıklanıp, onların arasında yapılacak mücadele olacaktı ve bir süre sonra yapılacaktı.

14 Aralık günü İstanbul Limak Eurasia Otel’de finalistler ve aileleri, heyecanın ikinci kısmını yaşamak için bir araya geldiler. Türk Beyin Takımı ailesi yerini almış, organizatörler her şeyi tedarik etmişti. Artık her şey, bu genç insanların birbirleriyle olan mücadelesinden ne sonuçlar çıkacağını görmekti.

9 ile 11 yaşındaki insanlar, neler çözüyorlar neler. Hem de onlara tanınan kısa süre içerisinde birbirleriyle kıyasıya mücadele ediyorlar. İnanın bu kolay bir iş değil. TBT Kaptanı Ferhat Çalapkulu önceki yıllarda TBT Finallerini birden fazla aşamalı yapardı. Bir ya da iki günün sonunda en iyi 6 ya da 10, can acıtıcı finallere katılamaya hak kazanırdı. O finallerde yer alanlardan biri olarak, zamana ve doğrudan bir rakibe karşı yarışmanın ne kadar güç ve bünyeyi zorlayıcı olduğunu biliyorum. Ama bu ufak insanlar, çok da gerileme mahal vermeden muhteşem bir iş çıkardılar geçen sene. Bu da onların, biz büyüklere göre ne kadar esnek olabildiklerini gösteriyor. Mutlaka bu insanlardan bazıları ilerleyen yıllarda Türk Beyin Takımı içinde yer alacak. Çünkü baskıyı o kadar küçük yaşta bünyesinde eritebilen bu insanlardan bazıları, düz bir mantıkla şu payeyi alıyorlar: doğuştan yarışmacı.

Varmısınakıllım

1. Varmısın Akıllım Final Ödül Töreni

Bu sene ise yarışmayı ikinci döneme kaydırmaya karar verdik. Daha fazla katılımcı hedefiyle yola çıkıldı. Daha fazla katılımcı, daha fazla heyecan demekti herkes için. Bu yüzden yarışma 7 Mart 2015 günü tek aşama olarak yapılacak ve şimdilerde kayıtlar da başladı. Sadece 400 katılımcı ile sınırlı olan böyle bir yarışmaya katılmak için geç kalmayın. Ama unutmayın, sadece İstanbul’daki ilkokul 3 ve 4’ler davetli organizasyona.

Ataşehir Milli Eğitim Müdürlüğü’nün himayesinde, Sompo JAPAN Sigorta sponsorluğunda, Türk Beyin Takımı’nın 22 yıllık bilgi, beceriyle düzenlenecek 2. Varmısın Akıllım Turnuvasında yer almayı unutmayın!

2. Varmısın Akıllım Yönerge Dosyası: Yönerge

Önümüzdeki hafta Yarışma Çalışma Dosyası Yayınlanacak!

Reklamlar
Bu yazı Türk Beyin Takımı içinde yayınlandı ve , , , , , , , olarak etiketlendi. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s