Türkiye Zeka Oyunları Olimpiyatı

mailing

En batısından en doğusuna, en kuzeyinden en güneyine kadar, devlet ya da özel, bütün lise hazırlık, 9. ve 10. sınıfların katılabileceği bir zeka oyunları şampiyonası ya da olimpiyatı düşünün; işte İstek Okulları, Yeditepe Üniversitesi, Milli Eğitim Bakanlığı ve Türk Beyin Takımı işbirliğiyle 2017 yılında hayata geçiyor.

Biliyorsunuz, zeka oyunları MEB ile TBT işbirliğince 2011-2012 yılında ders haline getirilmiş ve ortaokullarda seçmeli olarak öğrencilerle buluşan bir dersti. Bundan ayrı olarak olarak, TBT yıllardır ülke sathında yerel ya da genel onlarca ortaokul, lise yarışması düzenlemişti ve hala da düzenlemeye devam ediyor. İşte bu olimpiyat, öncüllerinden farklı olarak bütün Türkiye genelinde olacak ve iki kademeden oluşacak.

Kayıtlar aralık sonu gibi başladı ve geçtiğimiz günlere olimpiyat kendi sitesini yayın hayatına aktif hale getirdi. Etkinlik eleme ve final olarak iki kademeden oluşacak. Finale katılabilmek için, kayıt yaptıran öğrencilerin 15 Mart 2017 saat 10:00’da yayınlanacak sorulara hızlı ve doğru cevap vermeleri gerekiyor. Her ilin kendi nüfusuna göre belirlenen bir final kotası var. Bu kota içerisinde yer alan öğrenciler Mayıs ayında, 3 gün boyunca düzenlenecek olan finaller için İstanbul’a davet edilecek.

Bu minvalde, köyünden, ilçesine, iline kadar tüm Türkiye’ye açık olan bu yarışma çocuğunuzu, öğrencinizin kayıt olmasını sağlamayı es geçmeyin diyerekten, olimpiyat sitesini sizinle paylaşayım:

Türkiye Zeka Oyunları Olimpiyatı Resmi Sitesi: http://zekaoyunlari.istek.k12.tr/

Kayıt Sayfası: http://zekaoyunlari.istek.k12.tr/Page.aspx?p=1

Koşullar: http://zekaoyunlari.istek.k12.tr/Page.aspx?p=4

Takvim: http://zekaoyunlari.istek.k12.tr/Page.aspx?p=3

 

Advertisements
This entry was posted in Puzzle Competitions, Türk Beyin Takımı and tagged , , , , , , , , , , , . Bookmark the permalink.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s