Türk Beyin Takımı Seçmeleri 2017

TBT

8 Temmuz’da gerçekleştirilecek, geçtiğimiz günlerde yönergeleri yayınladılar. Bu blogta bu seçmelerin önceki yıllarda düzenlenenleriyle ilgili yazdığım yazılara da bir göz atabilirsiniz: Türk Beyin Takımı Seçmeleri Hakkında Önceki Yazılar

Türk Beyin Takımı 2017 Seçmeleri Yönergeler [İndirilebilir bir dosya değil an itibariyle, kanaatimce o şekilde düzenlerler. Sayfada inceleyebiliyorsunuz şu anki formatında]

Şimdi Türk Beyin Takımı sitesinden birkaç tane kopyala yapıştır yapalım:

“15 – 22 Ekim tarihleri arasında Hindistan’ın Bangalore şehrinde düzenlenecek Dünya Zeka Oyunları Şampiyonası’nda ülkemizi temsil edecek takımların seçmeleri, 8 Temmuz Cumartesi günü gerçekleşecektir. Seçmeler, yaş sınırlaması olmaksızın herkese açıktır. Yarışmaya katılım ücretsizdir. Seçmeler Akıl Oyunları Yayıncılık’ın katkıları ile düzenlenmektedir.”

Yarışma Tarihi: 8 Temmuz 2017 Cumartesi

Yarışma Yeri: Eyüboğlu Eğitim Kurumları Çamlıca Kampüsü  Esenevler Mh. Dr. Rüstem Eyüboğlu Sk. No:1 34762 Ümraniye/İstanbul

Seçmelerin amacı Türk Beyin Takımı’nın ve Türk Sudoku Takımı’nı ve iki tane 14-18 ve 14 altı beyin takımımlarını belirlemek. Bunun için bütün gün sürecek, Türk Beyin Takımı Kaptanı Ferhat Çalapkulu tarafıdan organize edilecek yarışmalar yapılacak. Yönergede de bunlarla ilgili bilgileri bulabilirsiniz; ama kısaca şöyle:

Türk Sudoku Takımı Seçmeleri için iki bölüm var: Klasik Sudoku Bölümü (45 dakika), Sudoku ve Ötesi (75 dakika)

Türk Beyin Takımı Seçmeleri için ise üç bölüm var: Klasik Akıl Oyunları (45 dakika), Meraklısına Akıl Oyunları (45 dakika) ve Altıgenler (30 dakika)

Yacı hacı[ikileme] abi serkan, neden yazdın ki bunları, bir şey de yazmamışsın, zaten biz bunları TBT’nin sayfasından okurduk, görürdük, gördük de… diyorsanız, doğru diyorsunuz. Yazmamın amacı şu: Bir tane Çalışma Dosyası hazırlıyorum, amme hizmeti işte. Valla küçük çocuklar olmasa, benim çocuklar olmasa yarışmaya katılacak, oralı bile olmam; ama küçük bedenler en azından öncesinde çalışma imkanı bulsunlar diye. Bugün gece gibi bitmiş olur kanaatimce, yarın [28 Haziran] buradan yayınlamış olurum. Şimdilik Oyun Cakla Kalın.

 

 

Reklamlar
Bu yazı Türk Beyin Takımı içinde yayınlandı ve , , , , , , olarak etiketlendi. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s