Türk Beyin Takımı Seçmeleri 2017 Çalışma Dosyası

!!! Bu yazıyı, içeriğinden ötürü paylaşabildiğiniz kadar kişiyle paylaşmaya çalışın; ki dosyanın yapılış amacına hizmet edilsin.

[TBT ve TST 2017 Seçmeleri Yönerge Dosyası]

Başlamadan önce buna bir bakın: Buna Bakınız

Heh, muazzam bir işçilik neticesinde dosya nihayete erdi gibi. Tüm açıklamaları dosyanın ilk iki sayfasında bulabilirsiniz; ama her türlü buraya da yapıştıracağım. Öncesinde bir iki kelam edeyim, ettim:

Aşağıda linkini paylaştığım dosya, 2017 TBT Seçmeleri için toparlanmıştır şahsım tarafından. Toparlaya toparlaya bir hal oldum 😀 Her neyse, bu tür şeyleri daha önceki yıllarda, TBT için yapardık, ne boş beleş adamlarmışız be! Ya da kendi adıma konuşmuş olayım. Sadece hazırlık hükmünde, çok kısıtlı zamanda yaptığımız çalışma dosyalarının aşağıda linklerini veriyorum; ki onlar toparlama işler değil, bizim elle, emekle hazırladığımız sorulardı. Pehhhh, pehhhh.  Hatta sonrasında ben bunun üzerine, biraz da mizahi olsun diye iki dene Sudoku Yarışması inşa etmiştim online olarak 😀 Neyse linkler aşağıda:

Şimdi dosyamıza geçelim:

Kapak

Alttaki yazılar dosyadan alıntıdır: ”

* Aşağıdaki (düzlemdeki) bu doküman 8 Temmuz 2017 tarihinde Türk Beyin Takımı tarafından organize edilecek, Türk Beyin Takımı Seçmeleri için yayınlanan (23 Haziran) Yönerge’den hareketle, sadece keyfi olarak, birileri önceden hazırlık yapsın diye, bir nevi amme hizmeti hükmünde Serkan Yürekli tarafından hazırlanmıştır. Aşağıda bahsi geçen soruların çoğu farklı kaynaklardan devşirilmiştir ve altlarında da kaynaklar verilmiştir;
emeğe saygı nihayetinde.

* Sorularda yanlışlıklar olabilir (Kopyala Yapıştır yapacağım; ama bazı durumlarda vektörel de almış olabilirim soruyu[iç ses: hepsi vektörel bu arada, ne iş yapmışım be!], o yüzden grafik hataları meydana gelmiş olabilir; (olmayadabilir), hatalar ortaya çıkmış olabilir; bu ve benzeri durumlarla ilgili, soruları çözmeye çalışan insanlar şikayette bulunamazlar; kötü söz söyleyemezler[iç ses: kibarca küfretmeyin diyorum :)], hukuki yollara başvuramazlar. Dokümandaki soruları çözmeye başlamış herkes bu kuralları kabul etmiş sayılır.

* Soruların temin edildiği site adresleri, verilebildiği kadar doküman sonunda Kaynakça kısmında verilmiştir. Bu sebebe binaen şunu hatırlatmak isterim: Türk Beyin Takımı’na sadece bu dokümana çalışarak girmenizin imkanı bulunmamaktadır; maalesef, moralinizi bozmak gibi olmasın. Bu doküman sadece daha iyi bir derece almanıza yardım eder; o da ancak soruları layıkıyla çözdüğünüzde. Takdir edersiniz ki, TBT’ye girmek için çalışmanız gerekmekte, bir haftada olacak iş değil. Bu sebeple, sonda verilen kaynakları önümüzdeki yıllarda çalışmalarınızda soru temin etmek için kullanmanızı tavsiye ederim. BÜTÜN LİNKLER TIKLANABİLİR!

* Aklınıza şöyle bir soru gelebilir: Bu adam bu kadar soruyu nasıl bulabildi bu kadar kaynaktan şeklinde; cevaplıyorum: Hafızam kuvvetlidir.

* Doküman sadece TBT Seçmeleri tarafındaki soruları kapsar, Sudoku Takımı için herhangi bir içerik yok. Lakin eğer gerekli duayı alırsam (az sonra yazacağım) size onu da hazırlayacağım. Yapacak bir şey yok, kapitalist sistem işte 🙂

* Doküman’da 3 soru tipi eksik, varlar; ama yerlerini bulamadım. Sanırım o kadar da iyi bir hafızam yokmuş. Yine gerekli dua seviyesine erişirsem, elcazımla sizlere onları hazırlayıp, dosyayı revize edeceğim; ve böylece TBT 2017 Seçmeleri’nde çıkacak her soru türünü önceden çözmüş olacaksınız güzel insanlar.

* Bu doküman toplamda 11-12 saatlik bir çalışmanın ürünüdür: 27 Haziran 23:15 – 06:25; 28 Haziran 16:30 – 20:02 (Bu kadar sürmesinin sebebi, soruların tamamının vektörel yollarla elde edilmesi, daha güzel görünsünler, daha rahat çözün diye)

* Bu dokümandaki bütün soruları çözmelisiniz, yoksa iki elim yakanızda…Sanırım… “

Dua” Dua Kısmı
Eğer bir inanan iseniz (neye inandığınızın benim için önemi yok), şu tarz bir cümle kurmanız süper olur: …’m adam bu kadar uğraşmış, ömrünün 12 saatini bu işe vakfetmiş; bu ve bunun gibi adamlar ölene kadar sürekli ve sürekli insanlar için çalışmaya devam etsinler; öyle etsinler ki, kendilerini düşünecek ne zaman ne de enerjileri olsun. Gönüllerle bir, hayatlarla yekpare olsun; insanların problemlerini hep çözsün. Amin vb

Eğer bir inanmayan iseniz (neye inanmadığınızın benim için önemi yok) şu tarz bir cümle kurmanız süper olur: Sayın Evren, bu, benim türümdeki arkadaşlardan biri uğramış, cebelleşmiş, diğer insanlar için bu dosyayı bir araya getirmiş. İyi etmiş, sağ olsun, bir teşekkür hak etmiş. Ben de senin nezdinde kendisine bir teşekkür ediyor… Belki kahve de ısmarlarız, ne olacak sanki.”

AHAN DA DOSYA: TBT 2017 SEÇMELERİ ÇALIŞMA DOSYASI (Tıklayınız)

O zaman, Çavvvv

Reklamlar
Bu yazı Türk Beyin Takımı içinde yayınlandı ve , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , olarak etiketlendi. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

2 Responses to Türk Beyin Takımı Seçmeleri 2017 Çalışma Dosyası

  1. Derya dedi ki:

    Elinize, emeğinize, aklınıza sağlık; mükemmel bir iş. Not:İstenen dualar da edilmiştir:))

  2. Mehmet Akif dedi ki:

    Öncelikle teşekkür ederim böyle bir dosya hazırladığınız için. Yarışmaya katılma imkanı bulamasam da bu soruları çözmeyi seviyorum. Akıl oyunları dergisi vardı 5 yıl kadar önce, düzenli olarak alır, çözerdim. Birkaç yıl önce yayın hayatına maalesef son verdi. Online dergi olarak devam etmeyi düşünüyordu, ama o da bir yıl devam etti. Şimdi bu sorular iyi oldu, cevapları da olsa güzel olurmuş çünkü sorular gerçekten zor.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s